
Z okazji tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, przypadającego w dn. 11.02, zachęcamy do zapoznania się z najnowszym biuletynem „Aktywny Senior” – w tegorocznym numerze poruszamy tematy dotyczące nowych technologii i związanych z nimi zagrożeń.
W biuletynie do przeczytania ciekawe artykuły:
- O poradniku „#Halo! Tu cyberbezpieczny Senior!”
- Dezinformacja – czy jesteśmy w stanie odróżnić ją od informacji w czasach używania nowych technologii i rozwoju sztucznej inteligencji?
- Znana twarz w reklamie? Uważaj na oszustwa z użyciem sztucznej inteligencji (AI).
- Oszustwo inwestycyjne – na czym polega i jak się przed nim chronić?
- Co możemy zrobić, by być bezpiecznym, gdy korzystamy z internetu i podczas zakupów?
- Aktywny, czyli bezpieczny senior i seniorka.
- Nie daj się oszukać! Proste zasady, jak rozpoznać manipulacje stosowane przez oszustów.
- Bankowość elektroniczna – jak korzystać z niej bezpiecznie?
- Bezpieczny senior to wyedukowany senior – wydarzenia edukacyjne WIB.
- O kampanii edukacyjnej „@ktywnie w sieci” pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji – o bezpiecznym korzystaniu z usług e-administracji.
Biuletyn ma charakter poradnikowy. Artykuły w nim zawarte skierowane są dla seniorów, ale ostrzeżenia przed różnymi oszustwami i porady, jak się przed nimi chronić – uniwersalne.
Biuletyn to pigułka pożytecznej wiedzy dla każdego!
Pobierz biuletyn, przeczytaj i prześlij go bliskim – znajomym, rodzeństwu, rodzicom, babci i dziadkowi – chrońmy się wzajemnie!
Biuletyn „Aktywny Senior” powstał w ramach Programu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji” i we współpracy z Partnerami Projektu edukacyjnego „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”:
- merytorycznym: NASK oraz wspierającymi: BLIK, ING Bank Śląski, Santander Bank Polska, VISA, DAGMA Bezpieczeństwo IT i ESET.