Kurs MOOC ABC FINANSÓW OSOBISTYCH

W świat finansów wkraczamy stopniowo od najmłodszych lat. Ważne więc, aby zdobywać wiedzę jak zarządzać swoimi finansami i świadomie o nich decydować. To daje wyczekiwaną niezależność, ale wymaga też odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Niekiedy jedna beztrosko podpisana umowa finansowa potrafi utrudnić nam dorosłe życie. Jak świadomie wejść w świat finansów? Jaką wiedzę należy posiadać, by uniknąć problemów? Skąd czerpać rzetelne informacje? Czego nigdy nie robić, a jakich zasad należy przestrzegać? O tym wszystkim można dowiedzieć się z kursu ABC finansów osobistych przygotowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. 

Biorąc udział w kursie zdobędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej przydatnej z punktu widzenia zarządzania własnym budżetem. Poznasz podstawowe definicje związane z finansami osobistymi oraz usługami bankowymi, ułatwiające świadome poruszanie się po rynku finansowym, a także narzędzia wspierające rozwój wiedzy ekonomicznej.

Kurs MOOC ABC finansów osobistych dostępny jest bez opłat i dla każdego zarejestrowanego użytkownika.