Perspektywa rozwoju Programu BdE w kolejnych latach zakłada przede wszystkim kontynuację długookresowych działań na rzecz konsekwentnego i systematycznego podnoszenia poziomu wiedzy finansowej Polek i Polaków oraz monitorowania jej stanu.
Zakres merytoryczny, formy i narzędzia realizacji oraz skala dotarcia, będą – tak jak we wcześniejszej perspektywie 2016-2020 – odpowiadać na wspólnie określone wyzwania i potrzeby.
Nie ulega bowiem wątpliwości, że podobnie jak inne dziedziny życia, edukacja ekonomiczna będzie po pandemii COVID-19 wymagała przedefiniowani (we wspomnianych trzech wymiarach) i odegra bardzo ważną rolę na etapie wychodzenia z kryzysu.
O skuteczności podejmowanych działań może przesądzić w dużej mierze zdolność do inicjowania i wzmacniania dialogu oraz efektywnej współpracy pomiędzy instytucjami publicznymi i prywatnymi (w tym sektorem bankowym), co będzie stanowiło jeden z sześciu głównych elementów strategii rozwoju Programu „Bankowcy dla Edukacji”.
KIERUNKI ROZWOJU PROGRAMU W LATACH 2021-2025
- inicjowanie międzyśrodowiskowej, publiczno-prywatnej dyskusji oraz wymiany doświadczeń w obszarze edukacji finansowej w Polsce wspieranie i rozwój współpracy nauki z biznesem
- nowe obszary tematyczne (przedsiębiorczość, gospodarka 4.0, ekologia)
- popularyzacja narzędzi gospodarki cyfrowej i bezpiecznego ich użytkowania
- rozwój nowoczesnych form nauczania (e-kursy, platformy edukacyjne)
- działalność badawcza nad różnymi obszarami wiedzy finansowej