Opinie

Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Polbank

Piotr Czarnecki

Prezes Zarządu Raiffeisen Polbank

Myślę, że już sporo robimy i chodzi o to, żeby wchodzić jeszcze głębiej. Program BAKCYL, który realizujemy od wielu lat wspólnie pod sztandarem Związku Banków Polskich, jest jednym z najmądrzejszych programów edukacyjnych.

www.aleBank.pl, 19 maja 2017 r.


Krzysztof Kalicki, Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska

Krzysztof Kalicki

Prezes Zarządu Deutsche Bank Polska

Ta inicjatywa Warszawskiego Instytutu Bankowości jest niezwykle cenna. Ponieważ nie można funkcjonować dobrze w społeczeństwie bez zrozumienia podstaw systemu finansowego.

www.zbp.pl, kwiecień 2017 r.


Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich

Krzysztof Pietraszkiewicz

Prezes Związku Banków Polskich

Jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń i praktyk, jak i zasobów wiedzy skumulowanych w firmach infrastrukturalnych sektora bankowego i technologicznego, będzie podstawą powodzenia edukacyjnej misji w tym obszarze, realizowanej w różnych formach i skierowanej do różnych grup docelowych.

Kongres Edukacji Finansowej, Warszawa, 28 marca 2017 r.


Tomasz Tokarski, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP

Tomasz Tokarski

Przewodniczący Parlamentu Studentów RP

Z wielką przyjemnością współpracujemy z „Bankowcami dla Edukacji” i cieszę się, że to właśnie ta wspólna inicjatywa sektora finansowego zwyciężyła w kategorii „Prostudencki Program Edukacyjny” podczas jubileuszowej, V. Gali Nagród Studenckich ProJuvenes 2017.

Gala Pro Juvenes, 25 listopada 2017 r.


Piotr Grzymowicz

Prezydent Olsztyna

Młodzież szkolna to nasi przyszli, pełnoprawni obywatele. Chcemy odpowiednio przygotować ich do dorosłego życia. To najlepszy czas na edukację i nabieranie dobrych nawyków. Nabyta wiedza, pomoże w przyszłości podejmować odpowiedzialne i bezpieczne decyzje.

Olsztyn, styczeń 2018 r.


Michał Zaleski

Prezydent Torunia

Skuteczna realizacja powszechnej edukacji finansowej i podnoszenie świadomości o roli cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej wymaga szerokich działań, wspieranych przez instytucje rynku finansowego, jak i wszystkie instytucje odpowiedzialne za edukację – w tym samorządy. Dlatego Toruń przyłącza się do Programu.

Toruń, 13 października 2017 r.


Jerzy Stelmach

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku

To dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ dzięki porozumieniu oferta edukacyjna naszej Szkoły zostanie wzbogacona o lekcje finansów, które będą prowadzone przez wykwalifikowanych bankowców, a uczniowie będą mieli możliwość odwiedzania banku i poznania jego praktycznej strony funkcjonowania.

Nisko, 21 grudnia 2017 r.


Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

Od lat stawiamy na oświatę, lekcje w szkołach i dodatkowe działania skierowane do różnych grup społecznych. To dla nas kolejne wyzwanie, którego z chęcią się podejmujemy.

Lublin, 18 września 2017 r.


Patryk Gabriel, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego

Patryk Gabriel

Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego

To bardzo dobry projekt, który pozwoli naszej młodzieży przybliżyć wiedzę ekonomiczną, ale z zupełnie innej perspektywy. Jesteśmy zawsze otwarci na działania, które mają wpłynąć na jakość nauczania w placówkach prowadzonych przez Powiat Starogardzki. Tego typu działania podnoszą atrakcyjność kształcenia.

Starogard Gdański, 9 sierpnia 2017 r.